Asco – mięsożerca z natury

Border collieMałe duże zmiany nastąpiły w ostatnim czasie w naszym życiu. Małe, bo ważą zaledwie 3 kg, a duże, bo potrafią zdemolować mieszkanie.

Tak, mamy szczeniaka!

Wabi się Asco i pochodzi z hodowli LSD Border Collie. Obgryza wykładzinę, meble, kapcie i wszystko co się rusza. Ale uczy się pilnie, dużo ćwiczy i zapewne już wkrótce zostanie mistrzem posłuszeństwa. Czytałam, że trzeba być zmotywowanym na sukces, a wtedy pies szybko osiągnie oczekiwane rezultaty. A więc jestem zmotywowana, szczególnie gdy wyciągam jego kły z kolejnych podziurawionych skarpetek, a jeszcze bardziej – z mojej poranionej stopy…

Poza tym jest przeuroczym stworzeniem, które czerpie radość ze wszystkiego. Nie rozkminia tego co było i nie martwi się tym co będzie. Ludzie medytują latami, żeby uzyskać to, co ten pies ma we krwi. Natura zachwyca!

Day 1644469_639116232805875_1200066157_nSenny AscoMerleMerle Border collie

2 thoughts on “Asco – mięsożerca z natury

  1. Hej:)
    W ostatnich dniach nie dałam rady odpowiedzieć na Twój post o Twoim nowym domowniku, mimo, że przeczytałam go już dawno. W pracy koniec roku jest na zasadzie „wariackich papierów” a w domu przedświątecznej – „szalonej karuzeli”.
    Ale wracając do tematu – patrząc na Twojego psiaka mam przed oczami swojego milusińskiego czworonoga sprzed 2 lat, kiedy miał pół roku:) Ach, dużo by opowiadać :-)
    Mogę się domyślać, jaki Twój jest kochany!
    Nie znam zbyt dobrze rasy Twojego Asco, pewnie potrzebuje duuużo ruchu (z resztą jak każdy zwierzak). Ale pewne jest jedno: to mądry, wierny i kochany przyjaciel!

Comments are closed.